Переможця літературної премії обирали підлітки, але дорослі можуть передумати

Конкурс «Кнігуру» оприлюднив результати голосування «підліткового» журі. З 15 творів були обрані шість переможців – лауреатами стали роман «Хмарний полк» Едуарда Вєркіна і збірник оповідань «Історії, які нашептали дерева» Анатолія Орлова.

Що б не сказали дорослі критики про лауреатів дитячої премії, конкурс «Кнігуру» уже виконав свою функцію. Тексти сучасних дитячих письменників були викладені у відкритому доступі, їх читали, оцінювали і рецензували тінейджери. Тобто, включивши комп’ютер, підлітки не сиділи в блогах, не грали, а читали оповідання, романи і науково-популярні книги. Всього в голосуванні взяли участь 1452 читача у віці від 10 до 16 років.

У номінації «Художня література» підлітки віддали перевагу історичному роману і шкільній повісті. Перше місце і 250 тис. рублів віддали роману «Хмарний полк» Едуарда Вєркіна.
Друге місце і 150 тис. рублів отримала повість в оповіданнях «Шекспіру і не снилося!» Андрія Жвалевського та Євгенії Пастернак. Автори – мінчани, а видати їх збирається пітерський «Детгиз».

Третє місце і 100 тис. рублів дісталися Ірині Костевич з Казахстана за повість «Мені 14 вже два роки».
Цього року у премії нова драматургія. Якщо дорослі виявляться незадоволені вибором дітей, вони прямо зараз зможуть переголосувати на сайті Російської державної дитячої бібліотеки. Результати альтернативного голосування будуть оголошені пізніше.

За матеріалами «Известия»