Реставрують найкрасивіший театр Стародавньої Греції

Центральна археологічна рада при міністерстві культури і туризму Греції дозволила реставрацію античного театру у Делосі.

Делос – один з найважливіших релігійних центрів Давньої Греції і, за міфологією, місце народження одного з найулюбленіших давньогрецьких богів, Аполлона.

Делоський театр вважають найяскравішою точкою Середземномор’я, адже він є одним з небагатьох театрів, побудованих з мармуру. Його будівництво почалося близько 314 року до нашої ери і тривало близько 70 років. Театр вміщував до 6500 глядачів. У 88 році до нашої ери, театр був покинутий після того, як Мітрідат пограбував острів. Сьогодні, рівно 2100 років по тому, схвалено проект реставрації пам’ятника.

Проект був представлений інженером Константіносом Зампасом. Він заснований на дослідженні, проведеному Філіпом Фраззі і Жаном Моретті з французької школи археології, які почали першими розкопки в кінці 19 століття.

Завдяки очищенню і зміцненню стін, театр буде захищений від руйнівного впливу часу і відновить втрачений блиск. Фактична робота буде включати в себе відновлення, переміщення та маркування архітектурних творів з метою захисту поверхні скель.

При цьому, будуть зроблені канали для відведення дощової води з метою захистити стіни театру.

Акція буде коштувати близько 1,5 мільйонів євро, повідомляє грецька преса. При цьому, використання сучасного мармуру в проекті не передбачено.

Грецьке міністерство культури сподівається, що після реставрації театр відвідуватимуть тисячі туристів, які приїжджатимуть на острів.

За словами інженера Зампуса, театр може бути використаний для невеликих заходів після його реставрації, вміщуватиме до 200 чоловік. В даний час театр не має свого первісного вигляду через численні руйнування. Архітектурні деталі лежать просто у густій рослинності та смітті, яке тут збиралося роками.

Gazeta.ua