Російський Букер підвищив ставки в 2,5 рази

Літературна премія «Російський Букер» знайшла спонсора. За кращий роман цього року дадуть 1,5 мільйони рублів (приблизно – 450 тисяч гривень). Про це повідомляє видання «Известия».
Премія «Російський Букер» оголосила про відкриття нового сезону. У премії новий «опікун», банк Глобекс, і новий призовий фонд: тепер переможець отримає не 600 тис., а 1,5 млн рублів. Фіналісти отримають по 150 тис. рублів.

– Російська література у всі часи була синонімом свободи, моральності і духовності, – нагадав президент банку Віталій Вавілін.

Був оприлюднений і склад журі: критик Самуїл Лур’є, генеральний директор Фонду «Пушкінська бібліотека» Марія Веденяпіна, поет Володимир Салимон, прозаїк і режисер Павло Санаєв, прозаїк Роман Сенчин. Змінився і голова Комітету премії, місце Джорджа Уолдена зайняв колишній британський дипломат Девід Гауен.

У 2011-му премія змінювала формат і вибирала «Букер десятиліття», тому цього року хронологічні рамки конкурсу розширені. Видавці, редакції «товстих» літературних журналів, університети та бібліотеки (їх список можна знайти на сайті премії) можуть висувати романи, опубліковані в період з 16 червня 2010 по 15 червня 2012-го.

Планується і продовження проекту «Студентський Букер», опікуном якого виступає Російська корпорація засобів зв’язку.

Довгий список буде оголошено 12 липня, короткий – 3 жовтня. Церемонія нагородження відбудеться 4 грудня 2012 року.

Известия