Найуспішніший автор е-книг Британії «здався» традиційному видавцеві

Журналіст Керрі Вілкінсон, який почав публікувати Kindle-версії своїх творів з цікавості і активно заперечував можливість співпраці з традиційними гравцями ринку ще місяць тому, кардинально переглянув свої погляди.

Трохи більше місяця тому британські ЗМІ дружно відзвітувалися про появу в Об’єднаному Королівстві нової «зірки» цифрового самвидаву, чия «історія успіху» встала в один ряд з рекордами американських колег – Аманди Хокінг і Джона Локка. Для всіх цих авторів активна літературна діяльність почалася завдяки співпраці з цифровою платформою самопублікації Kindle Direct Publishing – серйозний успіх як незалежні літератори вони здобули саме за підсумками продажів е-книг в Kindle Store. Характерно, що обидві американські «зірки» незабаром після того, як їхні імена виявилися на слуху не тільки у клієнтів Amazon, а й у широкої громадськості, погодилися співпрацювати з традиційними гравцями ринку. Хокінг – на превелике розчарування адептів цифрової революції – продала більш ніж за два мільйони доларів права на випуск своєї нової книжкової серії видавництва St. Martin’s Press (підрозділ Macmillan). Локк, у свою чергу, уклав «нетрадиційну угоду з традиційним видавцем» (Simon & Schuster), передавши одному з лідерів видавничого ринку США ексклюзивні права на продаж і дистрибуцію паперових версій своїх детективів (випускати їх, втім, автор планує в якомусь видавництві імені себе коханого – John Locke Books).

Тепер прийшла черга і британської «зірки» цифрового самвидаву. Хоча ще в лютому Керрі Уілкінсон заявляв у інтерв’ю, що про співпрацю з традиційними гравцями книжкового ринку не може бути й мови, оскільки в нього зовсім немає намірів «бути автором», газета The Telegraph на початку березня повідомила про угоду «дилетанта» (спортивного журналіста за основним родом занять) з Macmillan. За умовами домовленості, видавець випустить три нові книги з детективної серії про Джесіку Деніел як в електронному, так і в друкованому вигляді, плюс візьме на себе перевидання трьох Kindle-версій бестселерів, які прославили автора, знову ж таки в паперовому форматі. Вілкінсон вважає, що подібна угода може вважатися безпрецедентною для видавничого світу, за умови, що «автор – дехто, на кшталт мене». Втім, видавець у відповідь поспішив зробити комплімент, згадавши як літературну майстерність письменника, так і його енергію та ентузіазм – найважливіші складові індивідуального «рецепту успіху». Шанувальникам Джесіки Деніел та її творця доведеться чекати появи наступної новинки серії як мінімум рік.

Pro-books