Енциклопедія «Британіка» закрила друковану версію і доступна у мережі за 70$ на рік

Енциклопедія «Британіка» оголосила, що після 244 років видання в паперовому вигляді нові видання вже будуть електронними та публікуватимуться виключно в Інтернеті, – повідомляє The Guardian. Виявилося, що 32 томи енциклопедії, що вийшли 2010 року,  були останніми.

Президент Британської Енциклопедії  Йорг Кауз прогнозує, що інтернетівська «Британіка» буде приносити 15% доходу компанії цього року, в основному за рахунок підписки. Решта 85% доходів, як очікується, будуть надходити від освітніх продуктів та послуг, але наводити конкретні суми Кауз відмовився, проте запевнив, що його компанія досить прибуткова.

Багато хто вважає, що «Британіка» стане конкурентом «Вікіпедії», хоча остання англійською мовою містить 3,9 мільйонів статей, коли «Британіка» 120 тисяч. «Вікіпедія» є вільною, коли статті до «Британіки» пишуть виключно професіонали своєї галузі.  Тож, професійна енциклопедія розраховує на прибуток: «Британіка» – це платний проект і річна підписка коштує 70 доларів США (університети будуть платити близько 1 долара за кожного студента).

«Ми – досі єдина компанія, наскільки мені відомо, яка зробила перехід від традиційних медіа в цифрову сферу, і якій вдалося отримувати зиск та зростати», – говорить президент Йорг Кауз.

Довідка «ДЧ». Перший том «Британіки» був виданий 1768 року, та в його укладанні брав участь філософ Вольтер. Перша он-лайн версія енциклопедії побачила світ в 1994 році.

За матеріалами The Guardian