У Білорусі презентували дитячу книгу з неоднозначною назвою «Диктатор»

Один з найвідоміших дитячих письменників швед Ульф Старк презентував у Мінську свою книгу «Диктатор», що розповідає про маленького хлопчика, впевненого, що весь світ обертається навколо нього. Презентація книги відбулася в одній з мінських галерей, повідомляють білоруські ЗМІ.

Ілюстрації до проекту створила фінська художниця Лінда Вендстем, а білоруський варіант доповнили малюнки Насті Лабади і Ольги Рімзаковой. «Диктатора» вже можна скачати в Мережі в електронному форматі.

Як заявив сам автор під час виступу, він не вважає, що існує велика різниця між дітьми та дорослими, адже дорослі теж діти, тільки звикли вдавати дорослих людей. Він зазначив, що коли вибирав цю назву для книги, то схитрував, щоб привернути увагу публіки, але насправді твір написано виключно для дітей. Письменник зазначив, що по-шведськи «диктатор» і «поет» звучать однаково, і він сам в цьому творі теж виступив диктатором.

У.Старк зазначив, що коли він був маленьким хлопчиком, то дуже любив картину Чарлі Чапліна «Великий диктатор», і вирішив віддати данину поваги великому коміку. Прототипом головного героя виступив старший брат У.Старка.

Поки невідомо, як поставився до книги президент Білорусії Олександр Лукашенко, який приділяє особливу увагу літературі. Так, у жовтні 2011р. Глава держави зустрівся з членами громадського об’єднання «Союз письменників Білорусі» і розповів їм, як треба писати книги. На думку О.Лукашенка, лихі 90-е привнесли в літературу «занепад і хаос», білоруські письменники зав’язли «в націоналізмі і політичних інтригах», «свядомия пісьменнікі» розміняли талант на зарубіжні гранти, поливаючи брудом Білорусію і власний народ, підбурюючи молодь до безглуздих бунтів.

За матеріалами RBK