Британський любовний роман став бестселером у США

Любовний роман британської письменниці Е.Л.Джеймс (EL Джеймс) «П’ятдесят відтінків сірого» («Fifty Shades of Grey») став за підсумками тижня, що закінчився 3 березня, лідером у списку найбільш продаваних електронних книг у США, складеному газетою The New York Times. Видання зазначає, що книга, яка є першою частиною трилогії Джеймс, несподівано виявилася надзвичайно популярною – про неї говорить все американське літературне співтовариство. За даними газети, роман користується підвищеним попитом, проте в книжкових магазинах його вже не знайти. В основному видання купують в електронному вигляді.

 

Вперше трилогію Е.Л.Джеймс опублікувало невелике австралійське видавництво Writer’s Coffee House. На даний момент продано близько 250 000 примірників трьох книг. Авторка вже уклала договір з американським видавничим домом Random House, який у понеділок, 11 березня, випустив трилогію у форматі електронної книги, а пізніше обіцяють видати 750 000 примірників у м’якій обкладинці. За даними The New York Times, видавництво заплатило за права на всі три книги семизначну суму.

 

Трилогія, в яку також входять романи «На п’ятдесят відтінків темніше» і «На п’ятдесят відтінків світліше», розповідає про стосунки багатого Крістіана Грея (Christian Grey) з недосвідченою студенткою Анастасією Стіл (Anastasia Steele). Спочатку Е.Л.Джеймс, яка приховує своє справжнє ім’я, задумала роман як продовження історії про Беллі і Едварда, головних героїв саги Стефані Майер «Сутінки». Авторка публікувала фрагменти свого твору в Мережі, проте з часом її роман став настільки популярний, що вона вирішила доопрацювати історію і створити нових героїв.

Lenta.ru