Італійський революціонер-бойовик презентував новий детектив

Засуджений італійський революціонер і письменник Чезаре Баттісті, у видачі якого бразильські влада відмовила Італії минулого року, презентував свій новий детективний роман.

57-річний Баттісті був одним із засновників ліворадикальної організації “Озброєні пролетарі за комунізм”. У 1993 році італійський суд заочно визнав його винним в чотирьох вбивствах, скоєних у 1970-і роки на політичному грунті. Сам Баттісті заперечував свою причетність до цих вбивств.

Будучи автором уже 14 книг, переважно детективного жанру, він взяв участь у Всесвітньому соціальному форумі, який стартував у південному бразильському місті Порту-Алегрі, де представив свій останній роман «Ao pe do muro» (“Біля підніжжя стіни”).

У червні, бразильська влада надала йому візу, яка дає право на проживання, вона також дозволяє йому працювати в цій південноамериканській країні. Баттісті намагався не брати участь в дискусіях, які розгорнулися на антикапіталістичному форумі, заснованому аж у 2001 році.

Баттісті оселився в Бразилії в 2004 році. Свій останній роман він написав за три роки – з 2007 по 2010 – поки перебував у бразильській в’язниці Папуда, в очікуванні рішення за запитом Італії про його видачу.

Колишній президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва відмовився депортувати письменника-революціонера. Указ про надання йому дозволу на проживання він підписав 31 грудня 2010 року, потім це рішення підтвердив і узаконив Верховний суд. Баттісті був звільнений з в’язниці 8 червня 2011 року. Ця обставина викликала дипломатичні проблеми з Римом.

У 1981 році Баттісті втік з італійської в’язниці, куди потрапив за підозрою в приналежності до озброєного угруповання. Довгі роки письменник провів у Мексиці та Франції.

У Франції він був захищений від переслідування італійської влади так званою доктриною Міттерана, яка обмежувала видачу лівих італійських бойовиків в Італію. Але коли політика Франції змінилася, Баттісті знову втік, цього разу до Бразилії, яка дала йому притулок.

Новости литературы