У лонг-лист «Російської премії» потрапило шестеро українців

Фото: russkiymir.ru. На фото одеситка Альона Жукова

Організатори літературної «Російської премії», яка вручається російськомовним письменникам, котрі живуть за кордоном, 29 лютого оголосили лонг-лист. Усього в довгий список пройшли 33 учасники з 15 країн, яких відібрали з 549 заявок.

У ньому виявилися і автори з України: поет Ілля Ріссенберг («Третій з двох»), автори малої прози Андрій Краснящих («Антрополоджік. Розповіді»), Володимир Рафеєнко («Літо безперервно. Цикл новел»), прозаїки Михайло Білозеров («Річка на північ»), Альона Жукова («Дует для самотності») і Ада Самарка («Популярні казки, адаптовані для сучасного дорослого читання»).

Усього в номінації «велика проза» на премію претендують 13 авторів, в тому числі Юз Алешковський (США; «Маленький тюремний роман»), Олена Елтанг з Литви («Інші барабани»), Дар’я Вільке (Австрія; «Міжсезоння. Роман-медитація»).

За премію в номінації «поезія» поборються 10 осіб, серед яких Олексій Цвєтков (США; «Детектор сенсу: книга віршів»), Борис Шапіро (Німеччина; «Ларець щастя. Псалми») і Асим Заїр (Казахстан; «Мовою мовчання»).

У номінації «мала проза», яку один з членів журі поет Сергій Гандлевский визнав найцікавішою в цьому році, також представлено 10 авторів. У конкурсі, наприклад, беруть участь Афлатуні Сухбат (Узбекистан; «Рік барана. Повість»), лауреат найпершої «Російської премії», Саша Соколов з Канади («Триптих») та інші.

Міжнародна літературна «Російська Премія», заснована за підтримки Фонду Єльцина в 2005 році, за роки свого існування була вручена 40 письменникам і поетам з 16 країн. Лауреатами премії, зокрема, ставали Бахит Кенжеєв, Наталія Горбаневська, Маріам Петросян і Діна Рубіна.

Шорт-лист конкурсу стане відомий 20 березня. Переможців кожної номінації, які отримають по 150 тисяч рублів, нагороджуватимуть 24 квітня. Цього року до журі конкурсу, крім Гандлевського, входять письменник і публіцист Олександр Архангельський, письменники Герман Садулаєв, Андрій Курков, Олена Скульська, літературний критик і перекладач Борис Кузьмінський, поет Олександр Кабанов. Головою журі є Сергій Чупринін, головний редактор журналу «Знамя».

Ukranews