Оголошено ім’я лауреата премії Солженіцина, який отримає 25 тисяч доларів

Фото: pereplet.ru

Лауреатом премії Олександра Солженіцина за 2012 рік став прозаїк Олег Павлов. Як повідомляють російські ЗМІ, ім’я лауреата оголосила президент Фонду імені письменника та його вдова Наталія Солженіцина.

За її словами, журі присудило премію Павлову з таким формулюванням: «За сповідальну прозу, пройняту поетичною силою та співчуттям; за художні та філософські пошуки сенсу існування людини в пограничному стані».

Олег Павлов народився в Москві в 1970 році. Письменник закінчив заочне відділення Літературного інституту імені Горького. Перша публікація Павлова вийшла в 1986 році в «Літературній газеті», у 1994 році в журналі «Новий світ» був виданий його перший роман «Казенна казка», який і приніс йому визнання літературного співтовариства. Найвідомішим твором Павлова є повість «Карагандинські дев’ятини», за яку письменник у 2002 році отримав премію  «Російський Букер». Олег Павлов був фіналістом літературних премій «Національний бестселер» (2001), «Велика книга»  (2010), «Ясна Поляна»  (2010), а також «Російський Букер десятиліття» (2011).

Вручення премії Олегу Павлову відбудеться 26 квітня в Будинку російського зарубіжжя імені Олександра Солженіцина.

Нагадаємо, торік року лауреатом стала літературознавець Олена Чуковська. У різні роки премію, засновану в 1998 році, отримували Володимир Топоров, Ольга Седакова, Сергій Бочаров, Андрій Залізняк та інші науковці та письменники. Призовий фонд премії становить 25 тис. дол.

УНН