Книга про Вацлава Гавела з’явиться в книгарнях на початку березня

Книга про першого президента Чехії Вацлава Гавела, написана прес-секретарем глави Чехії Ладіславом Шпачеком, з’явиться в книжкових магазинах на початку березня цього року, повідомляють чеські ЗМІ.

Гавел помер вранці 18 грудня 2011 року в своєму заміському будинку після тривалої хвороби.

Колишній глава держави помер уві сні, в останні моменти життя поряд з ним знаходилися його дружина Дагмар Гавлова і медсестра. Офіційні державні похорони колишнього президента Чехії відбулися в кафедральному соборі Святого Вита в Празькому Граді 23 грудня.

“Я хочу, щоб люди побачили людину з плоті і крові, у якого було неймовірне відчуття гумору і який так багато зробив для репутації наший країни в світі”, – сказав Шпачек.

“Гавел йшов, вважаючи, що помре тихо забутим. Але коли в день його смерті на Вацлавську площа прийшли 3 тисячі чоловік, а за його труною йшло 100 тисяч – всі були здивовані”, – додав прес-секретар першого президента Чехії.

Сам Шпачек багатократного відмовлявся від пропозицій написати книгу спогадів про Гавела. “Через декілька днів після кончини колишнього президента до мене звернулося видавництво Mlada fronta, і хоча я раніше завжди відмовлявся – тут погодився”, – розповів Шпачек.

Колишній прес-секретар Гавела написав книгу швидко, часто працював до половини п’ятого ранку. Замість планованих 70 сторінок вийшло 200. “Я викурив величезну кількість сигарет, ну і вино – це мій головний творчий мотор, коли я пишу ночами”, – признався Шпачек.

Вацлав Гавел був останнім президентом Чехословакії з 1989 по 1992 роки і першим президентом Чехії з 1993 по 2003 роки. Крім того, Гавел відомий як літературний критик, письменник і дисидент.

Під час Оксамитової революції в Чехословакії в 1989 році він став ініціатором створення опозиційної суспільно-політичної організації Цивільний форум. У грудні 1989 року був одноголосно вибраний президентом на засіданні Федеральних зборів ЧССР.

Відомі чеські художники Роман Швейда і Лукаш Гавловський днями встановили перед будівлею Національного театру в Празі символічну воскову скульптуру Серце для Вацлава Гавела. Скульптура повинна простояти два місяці – до десятого квітня.