Британська бібліотека перевидала перший у світі детективний роман

Книгу «Таємниця Ноттінг-Хілл» (The Notting Hill Mystery), що не перевидавалася з часів своєї першої публікації в 1862-1863 роках, збирається перевидати Британська бібліотека.

Незважаючи на те, що «Місячний камінь» Уїлки Коллінза і «Справа вдови Леруж» Еміля Габоріо вважаються більш відомими зразками раннього детективного роману, саме «Таємниця Ноттінг-Хілл», що була опублікована невідомим автором під псевдонімом «Чарльз Фелікс», має звання першого детективного роману в історії. Багато дослідників зійшлися на тому, що справжнім автором роману був юрист Чарльз Уоррен Адамс, який опублікував кілька своїх творів під різними псевдонімами.

Так чи інакше, довго замовчувана книга нарешті буде належним чином опублікована Британською бібліотекою, яка в останні роки розпочала активне вивчення «Таємниці Ноттінг-Хілл». Уперше роман був опублікований у кількох випусках журналу Once a Week, а в березні минулого року Британська бібліотека випустила кілька «пробних» копій роману, які привернули до нього велику увагу. Зокрема, в New York Times була опублікована стаття, присвячена роману Адамса, у якій кінцівку «Таємниці Ноттінг-Хілл» охарактеризували як «несподівану і вкрай екстравагантну»; ще раніше нечисленні дослідники роману звертали увагу на вкрай сучасний стиль, у якому розгортається сюжет (детектив розслідує вбивство, використовуючи щоденники, листи, рахунки, хімічну експертизу і дані про стан справ у злочинному світі – все це стало стандартом для детективних письменників тільки в перших десятиліттях XX століття).

У центрі сюжету роману Адамса – розслідування, що проводить страховий агент Ральф Хендерсон на замовлення якогось барона Р., якого підозрюють у вбивстві дружини з метою отримання страховки. Під час розслідування Хендерсон зіштовхується відразу з декількома вбивцями, а також циганами-викрадачами людей і зловісними геніями злочинного світу.

Znaki