Британська письменниця написала роман з 11 фіналами на вибір

Письменниця Керолайн Смейлс запропонувала читачам свого нового роману, який буде виданий у форматі е-книги, самостійно вибрати найбільш підходящий фінал.

Англійська письменниця Керолайн Смейлс підготувала 11 різних варіантів кінцівки свого нового роману «99 Reasons Why», який вийде у світ у березні 2012 року, причому тільки в електронному форматі.

Як повідомляє газета The Independent, Смейлс заявила, що вирішила таким чином задовольнити смаки зовсім різних читачів, у яких таким чином з’явиться свобода вибору кращої для кожного з них кінцівки: наприклад, «хеппі-енду», містичної розв’язки або кримінального фіналу в дусі фільмів Тарантіно. Для того, щоб читачеві було запропоновано найбільш відповідний йому варіант, у процесі читання книги йому буде необхідно відповісти на ряд тестових питань.

Скотт Пек, представник видавництва The Friday Project (імпринту HarperCollins), у якому виходить книга Смейлс, повідомив, що не пам’ятає, щоб хтось раніше реалізовував подібну модель у цифровому форматі. За його словами, саме цифрова революція в книговиданні дала можливість авторам і видавцям використовувати такі нестандартні підходи, як різні кінцівки твору.

Читачам буде дана можливість ознайомитися з усіма кінцівками книги – для цього можна по-різному відповідати на тестові запитання. Єдиною групою, у якій може виникнути невдоволення подібною книжковою моделлю, за словами Пека, можуть бути ті, хто звик читати книги з кінця.

Книга «99 Reasons Why» надійде в продаж у березні 2012 року за ціною 7,99 фунтів стерлінгів.

Pro-books