Браян Джозеф Девіс генерує фотороботи літературних героїв

 

Художник намагається дізнатися, як виглядають Едвард Рочестер і Гумберт Гумберг, а також багато інших знаменитих літературних героїв, за допомогою програми по створенню фотороботів, які зазвичай використовує поліція.

Поглянути на результати праць Девіса можна в спеціальному блозі The Composites, який британський художник завів на Tumblr. Кожен портрет – а серед персонажів, на яких можна поглянути в блозі, є герої Шарлотти Бронте (Едвард Рочестер з «Джейн Ейр»), Володимира Набокова (Гумберт Гумберт з «Лоліти»), Гюстава Флобера (Емма Боварі з «Мадам Боварі»), Фланнері О’Коннор (безіменний герой оповідання «Хорошу людину знайти нелегко»), Дешила Хеммета (Сем Спейд з «Мальтійського сокола») – причому всі зображення Девіс супроводжує коментарями та витягами з відповідного твору, що пояснюють, чому в результаті фоторобот виглядає саме так.

Як стверджує сам творець The Composites, на проект його надихнув американський письменник детективного жанру Джеймс Еллрой, який писав про створення портретів на підставі окремих рис, надрукованих на картках, серед яких свідки злочину вибирали потрібні. «Навіть не віриться, що ніхто не зробив цього раніше», – дивується Девіс. Крім свого блога, Девіс відомий як письменник – його роботи увійшли в недавню антологію концептуальної літератури.

Znaki