Французьку письменницю, яку вигнали з Росії, просять повернутися

Федеральна міграційна служба дозволила французькій письменниці Анні Ніва повернутися в Росію. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на главу ФМС Росії Костянтина Ромодановського.

Ромодановський додав, що по інциденту з француженкою в УФМС по Володимирській області триває перевірка. За його словами, проаналізувавши матеріали справи, він прийшов до висновку, що рішення щодо Ніва було «необґрунтовано жорстким». «Ваша колега вже зараз, у принципі, може в’їхати в Російську Федерацію, я так вважаю», – заявив Ромодановський журналістам.

Правда, за словами Ромодановського, міграційна карта Ніва, яку француженка показувала на кордоні, обмежена датою виїзду – 12 лютого 2012 року. У цей день вона і покинула Російську федерацію на вимогу міграційної служби. «Охочих переконатися в цьому я прошу після завершення прес-конференції підійти і подивитися копію цієї міграційної карти», – сказав Ромодановський.

Раніше глава ФМС через скандал із французькою письменницею відправив у відставку начальника управління ФМС по Володимирській області Олега Бречко.

Анна Ніва – дочка французького славіста Жоржа Ніва. Вона працювала московським кореспондентом французької Liberation, а з 2004 року – спеціальним кореспондентом Le Point. Ніва – автор декількох книг про Росію, у тому числі «Коли російські ЗМІ заговорили: від гласності до свободи слова, 1985-1995» (Quand les medias russes ont pris la parole: de la glasnost a la liberte d’expression, 1985-1995 ; 1997), «Суки війни: жінка-репортер в Чечні» (Chienne de guerre: une femme reporter en Tchetchenie; 2000) і «Висотка» (La Maison haute, 2002).

За матеріалами Lenta.ru