В Індії читають англійською втричі більше, ніж у Британії

Англомовний прошарок індійських жителів стає все більш помітним – і, як вважають працівники видавничого дому Bloomsbury Publishing, що планують відкрити новий підрозділ в Індії, їх число вже перевищує кількість покупців книг у самій Великобританії.

На сьогодні, за даними Bloomsbury, книги англійською мовою купують приблизно 50 мільйонів жителів Індії – що більше ніж утричі, як не абсурдно, перевищує їхню кількість в самій Британії. Серед бестселерів, які користуються в індійців особливою популярністю, – серія Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, книги письменника афганського походження Халеда Хоссейні та історика Вільяма Далрімпла. Крім цього, стабільною популярністю в Індії користуються книги, присвячені моді, і підручники – від антологій класичної англійської літератури до книг з правознавства, які в Індії купують все більше.

Протягом останніх 25 років книги видавництва Bloomsbury поширюють в Індії працівники Penguin Books, проте, як стверджує один з керівників видавництва Річард Чаркін, цим «прекрасним взаєминам» підійшов кінець – видавництво переходить на «наступний етап». «Ми хочемо самостійно розвинути ринок в країні, де живуть 250 000 000 потенційних покупців нашої продукції, не кажучи вже про загальну увагу до освіти», – заявляє Чаркін.

Нагадаємо, що Bloomsbury Publishing – одне з основних видавництв у сучасній Великобританії. Воно було засноване Найджелом Ньютоном в 1986 році.

Znaki.fm

  • а ще в Індій книга на хінді коштує 250-300 рупій, а ця ж сама, але вже англійською – 700 рупій