Через запис у блозі про Мухамеда автору загрожує смерть

23-річний Хамза Кашгарі був арештований в Саудівській Аравії.

Блогер, якому загрожує смерть за звинуваченням в образі ісламу (ордер на його арешт був виданий особисто саудівським королем Абдуллою), написав у своєму «твіттері» таке повідомлення: «Щось у тобі я любив, щось – ненавидів, і багато в тобі я не розумію. Я не буду молитися тобі», звертаючись до пророка Мухамеда в день його народження. Як виявилося, цього було достатньо, щоб на адресу Кашгарі почали надходити численні загрози – які цілком можуть втілитися в життя.

Відразу після того, як на адресу Кашгарі стали надходити погрози (йому написали кілька десятків тисяч образливих повідомлень, а також створили спеціальну групу з метою переслідувати блогера на Facebook), він утік з країни, побоюючись за своє життя. Тим не менше, влада Малайзії, куди попрямував Кашгарі, прийняла рішення екстрадувати обвинуваченого назад до Саудівської Аравії – керуючись тим фактом, що, як правило, вони видають всіх шукачів притулку країнам, де тим загрожує звинувачення. Незважаючи на те, що ще до відльоту до Малайзії Кашгарі видалив своє повідомлення і приніс публічні вибачення, багато ображених мусульман, як і раніше вважають, що тільки смерть блогера може їх заспокоїти.

Багато оглядачів уже встигли зазначити, що, формально, навіть Коран не передбачає смертної кари для людей, які нешанобливо говорять про іслам (передбачається, що їх чекає покарання на тому світі), і, крім того, з формальної точки зору Саудівська Аравія – не теократична держава.

Znaki