Французьку письменницю вигнали з Росії

Французька письменниця Анна Ніва (Anne Nivat), що працює над книгою про Росію, покинула країну 12 лютого по розпорядженню співробітників міграційної служби. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє письменник Андрій Дмитрієв.

За словами Дмитрієва, Ніва подзвонила йому вранці 11 лютого і розповіла, що 10 лютого в її готельний номер увійшли люди, що представилися співробітниками міграційної служби. Француженку відвели у відділення і протримали там чотири години, звинувативши її в порушенні візового режиму.

«Суть претензій, висловлених прямо і неодноразово: у Анни – ділова російська віза, а замість того, щоб займатися справою, вона спілкується з опозицією», – пише Дмитрієв зі слів письменниці.

Француженці наказали протягом трьох днів залишити Росію, і 12 лютого вона відлетіла.

За словами Дмитрієва, Ніва зустрічалася з Ольгою Романовою і з «провінційними яблучниками», але не тільки з ними: «Спілкуватися з людьми – це і є справа письменника, що працює над черговою книгою про Росію. І спілкувалася Анна не лише з представниками опозиції, але і з самим широким спектром людей: від своїх колег до карельських сільських мешканців, – пише Дмитрієв.

Анна Ніва – дочка французького славіста Жоржа Ніва. Вона працювала московським кореспондентом французької Liberation, а з 2004 року – спеціальним кореспондентом Le Point. Ніва – автор декількох книг про Росію, у тому числі «Коли російські ЗМІ заговорили: від гласності до свободи слова, 1985-1995» (Quand les medias russes ont pris la parole: de la glasnost a la liberte d’expression, 1985-1995 ; 1997), «Суки війни: жінка-репортер в Чечні» (Chienne de guerre: une femme reporter en Tchetchenie; 2000) і «Висотка» (La Maison haute, 2002).

Lenta.ru