Нью-йоркський театр створив незвичну постановку «Великого Ґетсбі»: книгу Фіцджеральда читають зі сцени повністю

Нью-йоркський театр створив найбільш незвичну постановку «Великого Ґетсбі». Протягом восьмигодинної п’єси зі сцени звучить кожне слово, яке увійшло до знаменитого роману Френсіса Скотта Фіцджеральда.

Ідея постановки спектаклю, який у результаті був названий «Гетц» (Gatz), прийшла в голову працівникам нью-йоркської театральної компанії Elevator Repair Service ще в середині 1990-х років. Спочатку постановникам сподобалася сама ідея порівняти Нью-Йорк зразка 1990-х і 1920-х років, але з часом з’явилася думка про максимально дбайливе перенесення роману на сцену, причому творці вистави навмисно не хотіли використовувати котрусь зі сценічних адаптацій «Гетсбі», вважаючи мову самого роману «досконалою».

За сюжетом п’єси, офісний службовець на ім’я Нік знаходить у себе на робочому столі книгу з «Великим Ґетсбі» і починає її читати – і по ходу дії з’являються неподалік колеги Ніка, які перетворюються на героїв Фіцджеральда і разом розігрують дію знаменитого роману від першої до останньої літери. Загалом у постановці, яку деякі критики вже встигли називати «головною подією в театральному житті за останнє десятиліття», включено 13 акторів. Як зізнається Джон Коллінз, автор ідеї, завдяки постановці він прочитав (або почув зі сцени) «Гетсбі» близько півтори сотні раз, а виконавець ролі Ніка Скотт Шеперд стверджує, що вивчив книгу напам’ять.

Znaki