Найзлішим літературним критиком року визнали автора розгромної рецензії на роман Пулітцерівського лауреата

Найзлішим (у хорошому сенсі слова) літературним критиком минулого року визнали Адама Марс-Джоунса за статтю про новий роман Пулітцерівського лауреата Майкла Каннінгема.

Премія Hatchet Job of the Year (буквально, «атака року») народилася, оскільки, як свідчить її офіційний маніфест, ми всі «потребуємо професійної книжкової критики – від людей, які знають, про що говорять, чий голос ми впізнаємо і будемо йому довіряти, навіть якщо ми не завжди з ним згодні». У зв’язку з цим, в епоху, коли жанр рецензії як такої поступово відходить у небуття, організатори премії щорічно нагороджують автора самої «злої, смішної і уїдливої книжкової рецензії за останні 12 місяців».

Лауреат цього року був оголошений 7 лютого в Сохо в пабі Coach and Horses – ним став Адам Марс-Джоунс завдяки своїй рецензії для The Observer, присвяченій новому роману автора знаменитого роману «Годинник» Майкла Каннінгема. Головне, що збентежило критика в книзі, названій «Починається ніч», – ідея автора протягом усього роману сипати алюзіями на класичні твори світової літератури, від «Мадам Боварі» до «Улісса». У своєму огляді Марс-Джоунс звернув увагу на всі цитати і зазначив, що багато разів посилатися на класику – не означає створити щось не менш класичне, навпаки, численні ремінісценції «тягнуться, як бляшані банки, прив’язані до велосипеда». Члени журі премії відзначили, що рецензія Марс-Джоунса «включає в себе все, чого може побажати читач. Вона написана зі знанням справи, уважно, чесно і неймовірно смішно».

За матеріалами Znaki