Голлівудська кіностудія не виплатила німецькому письменнику гроші за екранізацію роману

Бернхард Шлінк та видавництво Diogenes Verlag заявили, що не дочекалися від голлівудської кіностудії The Weinstein Сompany належних відрахувань.

Як повідомляє The Guardian, німецький письменник Бернхард Шлінк і видавець роману «Читець» у Німеччині Diogenes Verlag на початку лютого подали позов проти голлівудської кіностудії The Weinstein Сompany, яка кілька років тому придбала права на екранізацію бестселера. Книга вийшла на батьківщині автора в 1995 році, а перше видання англійською мовою було в 1998. Фільм режисера Стівена Долдрі (Stephen Daldry) вийшов на екрани в 2008 році. Рік по тому актриса Кейт Вінслет отримала премію «Оскар» за кращу жіночу роль у цій кіноадаптації, що забезпечило як фільму, так і книзі ще більшу увагу широкої публіки.

Тепер письменник і видавець стверджують, що за умовами контракту мають право на гарантовану частку (від 2,5 до 5 відсотків) доходу від прокату картини, у той час як за останні три роки вони «не дістали жодного пенні». Вони вирішили довести за допомогою судових інстанцій, що у звітах про виплати були наведені неправдиві відомості, зокрема, виявилися завищені витрати на виробництво і дистрибуцію картини, а також маркетингову підтримку і рекламні кампанії. Серед звинувачень прозвучали такі як порушення умов договору, надання неправдивих відомостей, шахрайське приховування прибутку, помилки в бухгалтерському обліку.

Diogenes Verlag і Шлінк претендують на компенсацію в один мільйон доларів, і вважають, що ця сума включає в себе належні відрахування, а також відшкодовує непрямі збитки, штраф та судові витрати.

Pro-books