Естонці претендують на російську літературну премію

В Росії у День рідної мови, 14 березня, фонд Eesti Kultuurkapital нагородить традиційними щорічними преміями в галузі літератури. У списки ввійшли, в тому числі, і п’ятеро авторів, які пишуть і видаються в Естонії російською мовою.

Журі в складі письменника і журналіста Андрія Хвостова, літератора Романа Фокіна та старшого наукового співробітника Інституту слов’янських мов і культур ТлУ Григорія Утгофа, оцінює для Eesti Kultuurkapital твори художньої літератури російською мовою, що були видані в Естонії, та обрало п’ять номінантів, повідомляє Postimees.

На щорічну премію в галузі літератури російською мовою претендують автори, що пишуть під псевдонімами Ніл Нерлін (вірші в журналі «Вишгород» і збірник «Тринік та інші») і Маня Норк з Тарту (романани «Анамор» і «Листи до Еллі»), а також автори, що публікуються під власними іменами – Володимир Пясок (збірка оповідань «Кольорові вівці») і відомі за кордоном письменники Андрій Іванов (збірка «Копенгаген») і Гоар Маркосян-Кяспер (4-а частина циклу романів «Земне щастя»).

Друг читача