На 200-річчя Діккенса відкрилася виставка з вороном, якого письменник забальзамував власноруч

Прихильники вірша «Ворон» тепер можуть помилуватися опудалом домашнього птаха Чарльза Діккенса – який, унаслідок досить заплутаної історії, з’явився у вірші його американського колеги.

Вихованця Діккенса звали Грип, і після смерті пташки письменник особисто її забальзамував. Коли вона ще була жива у Діккенса виникла ідея зробити ворона другорядним «персонажем» свого роману «Барнебі Радж». Книга була опублікована в 1841 році, і, ознайомившись із нею, Едгар Аллан По залишився незадоволений тим, наскільки мало уваги приділено лякаючому птахові; через чотири роки на світ з’явився один з найвідоміших віршів По – про ворону, що говорить «Nevermore».

Поряд із багатьма іншими незвичайними експонатами, що так чи інакше стосуються життя і творчості Діккенса, ворон буде представлений на виставці, яка відкривається в Університеті Філадельфії.

Нагадаємо, що 7 лютого, в цей вівторок, виповнюється 200 років від дня народження видатного британського письменника – у зв’язку з чим численні заходи, так чи інакше пов’язані з цим знаменним фактом, проходять по всьому світу. Серед інших експонатів, які будуть представлені на виставці в Філадельфії, – сотні листів авторства Діккенса і стіл, за яким письменник працював протягом останніх років свого життя і на якому почав писати свій останній незавершений роман «Таємниця Едвіна Друда».

Znaki