У Польщі померла нобелівська лауреатка Віслава Шимборська

Лауреат Нобелівської премії з літератури, велика польська поетеса Віслава Шимборська померла в середу в своєму будинку у віці 88 років, повідомляє РИА «Новости».

«Віслава Шимборська померла в своєму будинку. Поетеса померла спокійно, уві сні», – підтвердив секретар Шимборської Міхал Русінек, повідомивши, що поетеса довго хворіла.

Шимборська отримала Нобелівську премію з літератури в 1996 році – як зазначається у присвяченому цій події прес-релізі на офіційному сайті премії, «за поезію, яка з граничною точністю описує історичні й біологічні явища в контексті людської реальності».

Віслава Шимборська народилася 2 липня 1923 року в містечку Курнік, недалеко від Познані. З восьми років вона жила в Кракові. Тут закінчила під час німецької окупації підпільну польську школу, недовго працювала залізничним службовцем. В Ягеллонському університеті в Кракові вивчала полоністику (рідна мова та літературу) паралельно з соціологією.

У 1953-1981 роках працювала в краківській газеті Życie literackie («Літературне життя»). Дебютувала у пресі віршем «Шукаю слово» в березні 1945 року. Перша збірка віршів «Тому живемо» видана в 1952 році.

Шимборська перекладала польською твори французьких поетів. Вірші польської поетеси перекладено 40 мовами світу, зокрема українською, російською, англійською, французькою, німецькою, голландською, іспанською, чеською, словацькою, шведською, болгарською, албанською і китайською.

Нагадаємо, у вересні 2011 року, померла від раку лауреат Нобелівської премії світу 2004 року Вангарі Маатаї в одній з клінік кенійської столиці Найробі.

Пізніше в листопаді в США у віці 96 років помер другий Нобелівський лауреат фізик Норман Ремзі.

Newsru.ua