Прем’єр-міністр Туреччини вилаяв американського письменника

Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган розкритикував американського письменника Пола Остера, який заявив про намір бойкотувати Туреччину. Невдоволення прем’єра викликали слова письменника про те, що він йде на цей демарш на знак протесту проти нинішньої ситуації, коли в турецьких тюрмах сидить безліч письменників і журналістів.

«Та не дуже-то й хотілося! Кого взагалі хвилює – приїде він чи ні? Туреччина нічого не втратить через відсутність такого пана», – сказав прем’єр, відомий своїми різкими висловлюваннями.

Таким чином, він відреагував на інтерв’ю Остера турецькій пресі, у якому той заявив, що ні за що не поїде до Туреччини або Китаю, поки там ув’язнена така кількість журналістів і письменників.

У турецьких в’язницях за різними звинуваченнями (від зв’язків із терористами до участі в змовах) знаходяться десятки журналістів, що викликає сильне роздратування на Заході. Однак Анкара не надає цьому великої уваги, заявляючи, що всі вони відбувають покарання за злочини, ніяк не пов’язані з їхньою роботою.

Пол Остер – знаменитий американський письменник, сценарист і перекладач, автор таких книг як «Тімбукту», «Містер Вертиго», «Храм Місяця». За свою роботу в 2006 році він був нагороджений літературною премією іспанського принца Астурійського.

Lenta.ru