Товариство Данте просять узгодити назву з поетом

Санкт-Петербурзьке управління Міністерства юстиції зажадало від італійського культурного центру «Товариство Данте Аліг’єрі» пред’явити дозвіл поета або його родичів на використання імені Данте.

Товариство раніше володіло ліцензією на дану назву, проте в кінці 2011 року центр подав документи на перереєстрацію. У відповідь Товариству Данте, яке займається популяризацією італійської мови, порадили змінити назву центру.

Тим часом, інтернет-газета зазначає, що насправді Мін’юст діяв в рамках законодавства, згідно з яким для реєстрації некомерційних організацій потрібне підтвердження права використання імені. Так, за словами одного з юристів, що спеціалізуються на реєстрації НКО, Артема Швайка, засновникам петербурзького товариства імені Т.Г. Шевченко свого часу довелося шукати родичів українського поета.

У центрі Данте Аліг’єрі відзначають, що знайти родичів Данте, який помер в 1321 році, практично неможливо. «Це те ж саме, що довести, що хтось є родичем Гомера», – заявила президент товариства в Петербурзі Марина Самаріна. На думку юристів, центру в будь-якому випадку доведеться довести, чому йому необхідно носити ім’я італійського поета.

Lenta.ru