Російський політв’язень став членом ПЕН-клубу

Михайла Ходорковського, який відбуває строк у колонії, обрали почесним членом об’єднання письменників, редакторів та перекладачів «Російський ПЕН-Клуб». Про це 24 січня повідомляє прес-центр засудженого бізнесмена. Кандидатуру Ходорковського, який написав дві публіцистичні книги, висунув письменник і режисер Олексій Симонов. За ухвалення бізнесмена в об’єднання проголосували 86 людей, дев’ять осіб висловилися проти, а 18 людей утрималися від участі в голосуванні. Вперше про можливе прийняття Ходорковського в «ПЕН-Клуб» було оголошено в березні 2011 року. Тоді письменники Данило Гранін, Борис Стругацький і Ніна Катерлі направили відповідне звернення в петербурзький виконком об’єднання. Але виконком відхилив пропозицію.

«Голова виконкому Азадовський заявив, що, по-перше, літератором він Михайла Ходорковського не вважає, а по-друге, по нашому пітерському статуту приймати саме в наш «ПЕН-Клуб» можна тільки жителів Петербурга й Ленінградської області», – пояснила Катерлі.

«ПЕН-Клуб» – міжнародна організація, створена в Лондоні в 1921 році. Назва клубу – абревіатура, утворена з англійських слів «поет», «есеїст» і «новеліст». Крім того, ця абревіатура співзвучна речі pen, ручка. Клуб допомагає письменникам, переслідуваним з політичних мотивів або що зазнають фінансові труднощі. Російське відділення організації («Російський ПЕН-Клуб») було відкрито в 1989 році.
Newsme