Маріо Варгас Льоса відмовився від королівської пропозиції очолити Інститут Сервантеса

Перуанський письменник Маріо Варгас Льоса, володар Нобелівської премії з літератури, відмовився очолити Інститут Сервантеса. Як відзначають іспанські ЗМІ, Варгас Льоса відмовився керувати інститутом вже вдруге.

Днями Варгас Льоса отримав відповідну пропозицію від міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануеля Гарсії-Маргаліт. Пізніше очолити інститут письменника його попросив і король Іспанії Хуан Карлос I. В Іспанії вважають, що Варгас Льоса, який відомий у всьому світі, був би ідеальним кандидатом для просування іспанської мови за кордоном.
За даними ЗМІ, Варгас Льоса не робитиме офіційних заяв; про своє рішення він повідомив в листі, який направив іспанській владі. На його думку, він може принести Іспанії та її культури набагато більше, зберігаючи незалежність.

Перший раз Варгас Льоса відмовився очолювати інститут в 1996 році – тоді його на цей пост покликав прем’єр-міністр Хосе Марія Аснар.

Довідка: Маріо Варгас Льоса з 1993 року має іспанське громадянство. Нобелівську премію письменник одержав у 2010 році. Він також є лауреатом премії імені Сервантеса. Варгаса Льосу відносять до числа провідних латиноамериканських прозаїків XX століття разом з Борхесом, Гарсією Маркесом і Кортасаром.

УНН