Приїзд Рушді на індійський фестиваль – під загрозою зриву

Британський письменник індійського походження Салман Рушді, який повинен був виступати на літературному фестивалі в Джайпурі, більше не значиться в програмі заходу серед запрошених гостей. Як повідомляє Agence France-Presse, приїзд Рушді до Індії знаходиться під загрозою зриву.

10 січня представники ісламських семінарій Індії попросили владу заборонити письменнику в’їжджати на територію країни і відмовити йому у візі. Однак Рушді відразу заявив, що віза йому не потрібна, оскільки він народився в Індії і може відвідувати країну в будь-який час. Влада підтвердила, що через наявність карти, що засвідчує походження Рушді (PIO), заборонити йому в’їзд на територію Індії не можна.

За словами одного з організаторів фестивалю, який вирішив залишитися неназваним, Рушді прибрали з програми з міркувань безпеки. Проте передбачається, що письменник все-таки візьме участь у заході в рамках фестивалю.

Спочатку планувалося, що Рушді виступить 20 січня, проте дату його виступу перенесли. Згідно з офіційною версією, фестиваль змінив розклад.

Тим часом муфтій Абул Казім Номані, віце-канцлер університету Дар уль-Улюм Деобанд, одного з найбільших університетів, що просувають іслам, заявив, що вони продовжують вести переговори з владою. Він також зауважив, що у них є плани на той випадок, якщо Рушді все-таки приїде до Індії, але відмовився говорити, які саме.
Індійські мусульмани виступають проти письменника і його книги «Сатанинські вірші», яка, за їхніми словами, ображає почуття віруючих людей. Цей твір вийшов у 1988 році та приніс Рушді популярність і одночасно викликав критику ісламського світу. Книга заборонена для ввезення в Пакистані, ПАР, Сингапурі та інших країнах.

Lenta.ru