Премію Еліота присудили за «Кістку чорної кішки»

Оголошено лауреата премії Т.С. Еліота. Цього року ним став заслужений британський поет, що зовсім недавно отримав премію Forward Poetry Prize, – Джон Бернсайд.

Перемогу принесла Бернсайду його остання поетична збірка Black Cat Bone; до того ж шотландець став другим поетом в історії, після Шона О’Брайена, що отримали обидві провідні поетичні премії (Forward Prize і Премію Еліота) за один і той же збірник. Книга Black Cat Bone була вперше видана ще восени 2009 року; вона присвячена трагічним і страшним подіям життя – катастрофам, хворобам, смерті, при цьому описані вони, як зазначають критики, «прямолінійно, але крихко».

Події навколо Премії Т. С. Еліота цього року розгорталися в скандальний спосіб – відразу кілька поетів відмовилися від власних номінацій, пославшись на незадоволеність тим, хто виступає спонсором премії (мова йде про компанію Aurum). За словами лауреата, він був «приголомшений» тим фактом, що переміг, і ніколи не розглядав можливість відмови. На церемонії вручення премії, що відбулася 16 січня 2012 року, Бернсайд не виступав з промовою, натомість прочитав зі сцени вірш.

Грошовий приз, яким нагородили поета, становить 15 тисяч фунтів стерлінгів. Лауреатами премії від 2001 року в різний час ставали Еліс Освальд, Дон Патерсон, Керол Енн Даффі; сам Бернсайд потрапив у шорт-лист 2002 зі збіркою The Light Trap.
Znaki