У Каїрі знайдено оригінал давнього Євангелія

У сховищі колишньої королівської резиденції в центрі Каїра знайшли найдавніший рукопис Євангелія, який є оригінальним списком Біблії.

Про це повідомив радник голови комісії з інвентаризації всіх палаців, які перебували раніше у веденні канцелярії президента Ахмед Ідріс. З його слів, буде створений спеціальний комітет вчених та істориків, яким належить вивчити текст священної книги і з’ясувати час його написання, хоча вже зараз очевидно, що знайдене Євангеліє «безцінне і не має аналогів у світі», оскільки «древній рукопис є оригінальним текстом» .

Палац Абдин, у якому був знайдений рукопис, був відкритий в 1874 році. Спочатку це була одна з королівських резиденцій, пізніше вона перейшла у відання президента країни. Зараз Абдин, що вважається одним з найбільш розкішних палаців у світі, є, в першу чергу, музеєм, хоча частина приміщень до останнього часу займала канцелярія президента.

Як повідомив Ідріс, до теперішнього моменту інвентаризація не виявила жодної зниклої або вкраденої речі. Серед скарбів палацу – рідкісні килими ручної роботи, серед яких чимало середньовічних зразків. Їх вартість оцінюється в приблизно $ 65 млн.

Цього тижня комісія почне вивчення вмісту крила палацу, де раніше розміщувалися апартаменти колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака та його дружини Сюзан Сабіт, де і зберігаються подарунки, зроблені свого часу екс-главі держави.

Fokus