Британські бібліотеки заробили 50 мільйонів фунтів стерлінгів на студентах, які не повертають вчасно книги

Найбільш недбалі студенти навчаються в університеті Лідса. Про це повідомляє газета Guardian. Університетська бібліотека заробила на їхній забудькуватості за останні 6 років більше 1,8 мільйона фунтів стерлінгів (близько 3-х мільйонів доларів).

На другому місці університет Манчестера, що зібрав штрафів на 1,3 мільйона фунтів. Третій – університет Вулверхемптона з 1,25 мільйона. Найбільш уважні й акуратні студенти вчаться у Королівському коледжі Лондона.

Університетській бібліотеці вдалося зібрати за ті ж 6 років з недбалих читачів всього лише 26703 фунтів стерлінгів. Бібліотеки штрафують читачів за кожен прострочений день на 10 пенсів. Враховуючи крихітні розміри штрафів, можна зробити висновок, що студенти запізнюються із поверненням багатьох тисяч книг на великі проміжки часу.

За даними Асоціації преси Великобританії, по всій країні в університетських бібліотеках наприкінці 2011 року не повернули більше 300 тисяч книг. У разі неповернення книги читачам доводиться оплачувати повну вартість втраченої книги незалежно від її стану. Щоб заощадити гроші і не платити велику суму за дорогі підручники, студенти часто купують заміну через інтернет у Amazon.

Guardian