Умберто Еко не пише нових романів, а редагує старі

Умберто Еко випустить нову версію «Імені рози». Ця подія буде присвячена 80-річчю видатного письменника-постмодерніста, літературознавця і філософа, яке він відзначив 5 січня.

Незважаючи на те, що сам романіст заявив про видання нової версії найбільш відомого роману, поки точно неясно, що вона буде з себе уявляти: чи буде це нова авторська редакція «Імені рози» або просто чергове перевидання постмодерністського бестселера. Вперше «Ім’я рози» було опубліковано в 1980 році, формально це – середньовічний детектив, але насправді є філософською грою-стилізацією, у якій Еко погрався як із відносинами автора і читача, так і з епохами та смислами, що ховаються за досить ясним на перший погляд сюжетом. У 1986 році вийшла екранізація роману, знята режисером Жан-Жаком Анно; роль Вільгельма Баскервільського в ній зіграв Шон Коннері.

Нагадаємо, що останній на даний момент роман Еко – «Празьке кладовище» – вийшов у жовтні 2010 року. У недавньому інтерв’ю письменник натякнув, що, можливо, це його остання робота.

Нагадаємо, що наприкінці 2011 року Умберто Еко заявив, що не писатиме більше нових романів.

За матеріалами Znaki