Російські митці перейшли на теракти і спалили автозак

Учасники арт-групи “Війна” напередодні Нового року 31 грудня спалили поліцейський автозак. Про це 2 січня у своєму “Живому журналі” повідомив один з ідеологів руху Олексій Плуцера-Сарно (через його щоденник арт-група “Війна” повідомляє про свою діяльність). Нова акція скандально відомої арт-групи отримала назву “Менти-Ауто-Да-Фе”, або “Е ** ний Прометей”. Активісти “Війни” назвали її “сверххудожественной”.

31 грудня активісти групи “Війна” проникли на територію 71-го відділу поліції петроградського району Санкт-Петербурга. Як повідомляє Плуцер-Сарно, автозак приблизно о 23:35 підпалив активіст Еб ** тий Дід Мороз (найімовірніше йдеться про активіста групи Леоніда Миколаєва, відомому під прізвиськом Льоня Еб ** тий). “Якщо мусар не вірить у нормального Діда Мороза, то до мусара приходить Е ** нутий Дід Мороз!” – Заявив активіст і підпалив автозак.

Активіст групи “Війна” підпалив автозак з допомогою двох “коктейлів Молотова”. Як видно з відеозапису акції, автозак загорівся. У своєму щоденнику Плуцер-Сарно стверджує, що крім автозаку згоріли і декілька автомобілів поліції, що стояли поруч. Спіймати палія поліцейським не вдалося.

Арт-група “Війна” присвятила свою акцію російським політв’язням, у тому числі лідерові “Лівого фронту” Сергію Удальцову, “другороссам” Таїсії Осипової, Ігорю Березюка та іншим (Міхаіла Ходорковського у списку немає). “Цей вогонь, що поглинає сміття, повинен стати Вічним вогнем! Сміття повинен горіти завжди і скрізь, не згасаючи ні на один день, поки сміттєпереробний вогонь не пожере його з кінцями!”, – Заявив Еб ** тий Дід Мороз у спеціальному зверненні. Крім того, за його словами, “Війна” за останній час спалила вже 7 автозаків.

Це не перша акція групи “Війна”, спрямована проти влади в цілому і правоохоронних органів, зокрема. У вересні 2010 року активісти “Війни” провели акцію “Палацовий переворот”, перевертаючи міліцейські машини. Через це Миколаїв і інший лідер “війни” Олег Воротніков кілька місяців провели в СІЗО. Воротніков зараз знаходиться у федеральному розшуку, що не завадило йому взяти участь в акції “Е ** аний Прометей”.

Найвідомішою акцією “Війни” стала робота “Х * й в полоні у ФСБ”. Влітку 2010 року активісти “Війни” намалювали на Ливарному мосту в Санкт-Петербурзі величезний член, який після розведення моста встав прямо перед будівлею ФСБ. За неї в 2011 році “Війна” отримала держпремію “Інновації”.