Доньку Езри Паунда обурило використання імені поета фашистською організацією

Езра Паунд, поет

Італійська організація CasaPound замішана у вбивстві двох чорношкірих гостей Флоренції.

Езра Паунд, слід зазначити, відомий не тільки своїми творами, які відіграли значну роль у розвитку модерністської поезії (він вважається яскравим представником так званого имажизма), але і своїми вкрай правими симпатіями – живучи з 1925 року в Італії, він підтримував режим Муссоліні, а в роки Другої світової виступав з критикою на адресу Радянського Союзу та американського президента Рузвельта, закликаючи останнього вступити в союз з Третім рейхом. У зв’язку з цим в кінці 1940-х усі події біографії Паунда викликали запеклі суперечки – в один і той же час він потрапив під суд за пропаганду фашизму і був удостоєний премії Боллінгеновскої бібліотеки Конгресу за книгу «Пізанські Кантос».

Як можна побачити, суперечки навколо суперечливої ​​постаті письменника не вщухають і в наш час. Дочка письменника, 86-річна Мері де Рейчвілц, подала в суд на італійську фашистську організацію CasaPound, названу на честь Паунда. Як заявила де Рейчвілц, вона планувала зробити це ще кілька років тому, коли помітила, що CasaPound поступово поширюють свій вплив на всю Італію, проте вирішальним поштовхом стала трагедія, що мала місце 13 грудня. У цей день якийсь злочинець, який оголосив себе послідовником CasaPound, вбив двох і поранив трьох людей із Сенегалу, після чого наклав на себе руки. «Це справило на мене жахливе враження», – заявила де Рейчвілц, – «До всього іншого, я працювала у Флоренції викладачем, що змусило мене пережити новину ще болісніше».

Представники CasaPound, у свою чергу, стверджують, що зовсім не закликають до насильства: «Ми дуже перепрошуємо за те, що трапилося. Вона насправді не знає, хто ми є, – ми не расисти і не закликаємо до жорстокості». Крім того, представник CasaPound заявив, що ім’я Паунда – не торгова марка, і будь-хто може використовувати його на свій розсуд.

Znaki.fm