Облава на літераторів у Китаї: чергового письменника ув’язнили на 10 років через публікації в інтернеті

Китайського письменника, що має ліберальні погляди, засудили до десяти років ув’язнення за звинуваченням у підбурюванні до повалення державного ладу.

Вирок письменнику виніс суд міста Гуйян, який виніс суворий вердикт на підставі 36 есе, які Цзі Сі опублікував трохи раніше в інтернеті. У них письменник, як і багато інших опальних ліберальних діячів культури Китаю, висловлював своє несхвалення існуючого зараз соціалістичного ладу в Китайській республіці. Вирок Цзі Сі став ще одним у довгій низці аналогічних акцій проти впливових діячів культури, які регулярно вживає китайський уряд – досить згадати постійні скандали, пов’язані з художником Ай Вейвей, якому зовсім недавно були пред’явлені явно сфабриковані звинувачення у приховуванні доходів і несплаті податків (художнику допомогли виплатити штраф його шанувальники як з Китаю, так і з усього світу, у рекордно короткий строк зібрали необхідну суму).

Зазначимо, що минулої п’ятниці, 23 грудня, аналогічний вирок (правда, з терміном на дев’ять років) був винесений ще одному китайському літератору – Чань Вею. Причиною також послужили нотатки, опубліковані письменником у мережі.

Znaki