Домітингувався: Акуніна знову звинувачують в екстремізмі

У романі «Весь світ – театр» виявили екстремізм – ось уже вдруге.

«Ви не повірите, але у видавництво «Захаров» знову прийшли. Ви не повірите – з тим же самим. Знову перевіряти на екстремізм мій злощасний роман «Весь світ – театр». Тепер уже з іншої організації – Управління з протидії екстремізму (якщо я правильно запам’ятав назву)», – написав письменник у себе в блозі. Дійсно, найбільш абсурдним у всій ситуації виглядає те, що в жовтні цього ж року останній роман популярного письменника вже намагалися оголосити «екстремістським» – на підставі того, що один з його героїв, японець, стверджує, що росіяни не можуть відрізнити один від одного різні види японської локшини. Більше того, звинувачення схожого роду (в якому Акуніну закидали зневажливе ставлення до малих етносів Росії) вже спливало кілька років тому.

Головне управління з протидії екстремізму МВС Росії спростувало заяву Бориса Акуніна про те, що МВС вирішило перевірити на екстремізм його роман «Весь світ – театр».  Там заявили, що «ніяких оперативних дій ні щодо видавництва, ні щодо самого письменника співробітники управління не застосовують».

За словами письменника, в офіс «Захарова» прийшов якийсь «оперуповноважений», «взяв у видавництві якусь пояснювальну і вирушив вивчати роман». «Чогось зовсім у них, бідних, чума з креативом. Або зовсім випадковий збіг?», – підсумував письменник.

Нагадаємо, що роман «Весь світ – театр» входить у популярний цикл Акуніна (справжнє ім’я – Григорій Чхартішвілі) про детектива Ераста Фандоріна. Він вийшов у світ в грудні 2009 року, – повідомляють Znaki.

Нагадаємо, що Акунін недавно публічно закликав людей іти на мітинг проти влади, і навіть знявся у відповідному ролику.

За матеріалами Znaki та Lenta.ru