«Творча Європа»: Євросоюз вирішив витратити на культуру два мільярди євро

Європейська комісія підготувала проект із фінансування мистецтва в країнах-членах ЄС на 2014-2020 роки, який передбачає виділення 1,8 мільярда євро на підтримку театру, образотворчого мистецтва, архітектури та літератури. Як пише видання The Art Newspaper, ця програма, якщо її затвердять наприкінці року, стане найбільшою з фінансування культури в історії ЄС.

Проект під назвою «Творча Європа» передбачає виділення на образотворче та виконавські види мистецтва близько 500 мільйонів доларів. Планується, що фінансову допомогу отримають близько 300 тисяч митців.

З 2014 року також зросте бюджет, виділений на кіноіндустрію – за сім років на кіно витратять близько 910 мільйонів євро. Окрім цієї програми, більше коштів отримає і проект «Культурні столиці Європи» – близько 490 мільйонів.

Оскільки одним із завдань «Творчої Європи» є підтримка тривалих проектів, розрахованих на декілька років, невеликим організаціям у сфері культури підвищать планку кредитування до 1 мільярда євро.

При цьому видання наводить думку деяких експертів у галузі культури, які сумніваються в продуктивності такого кроку щодо стимулювання економіки ЄС, який зробив ставку на культуру і мистецтво. Так, наприклад, британський художник Декстер Делвуд питає, хто в результаті отримає ці гроші насправді і чи знайдуть вони потрібного адресата. Тим часом програма «Творча Європа» продовжує політику Євросоюзу, який розглядає «культурний сектор» як економічно важливий.

Lenta.ru