Брат Казанови був геєм, а сам «серцеїд» теж любив чоловіків

Письменник Мартен Вебер написав книгу від імені Бенедетто Казанови – брата знаменитого авантюриста і героя-коханця, який виявився геєм.
Вебер, на чиєму рахунку на сьогодні вже п’ять романів, повністю стилізував свою книгу «Бенедетто Казанова: Мемуари» (Benedetto Casanova: The Memoirs) під справжній твір XVIII століття – на обкладинці книги не можна виявити імені автора, а в передмові розповідається історія «рукопису» книги Бенедетто, знайденої в 1881 році і, нарешті, вперше перекладену на англійську мову. Іншими словами, Вебер створив стилізацію під «Історію мого життя» знаменитого Джакомо Казанови і взагалі під авантюрну літературу XVIII століття, його герой, Бенедетто, виявився приблизною копією свого «брата» – авантюристом, філософом, шпигуном, поціновувачем мистецтв і, зрозуміло, великим спокусником , от тільки цікавився виключно чоловіками.

Як стверджує письменник, його герой – Бенедетто – не зовсім вигаданий: у своїх мемуарах Джакомо Казанова згадує про двох дітей, яких його мати віддала відразу після народження і чия доля невідома. Відзначимо, що, крім них, у Казанови було і двоє відомих братів – Франческо і Джованні; обидва присвятили життя заняттю образотворчим мистецтвом. Крім того, можна відзначити, що деякі гомосексуальні нахили можна було помітити і за самим Казановою – хоча в багатьох скорочених перекладах і перевиданнях такі фрагменти «Історії мого життя» знаменитого коханця потрапляли «під ніж» надмірно пильних цензорів.

Znaki