У Росії хочуть прирівняти Бгаґавад-Ґіту до «Майн Кампф» Гітлера

Індійські протестувальники зібралися біля будівлі Російського консульства, щоб засудити судову справу, яка в разі успіху зробить книгу «Бгаґавад-Ґіта як вона є» забороненою книжкою, як «Майн Кампф» Адольфа Гітлера. Індійські політики змушені будуть припинити роботу парламенту в понеділок на знак протесту проти суду в Сибіру, що закликає заборонити переклад індійської святині.

У справі, що порушена державними прокурорами в Томську, ідеться про те, що переклад Бгаґавад-Ґіти є екстремістським, оскільки містить образи невіруючих, зокрема «ознаки розпалювання релігійної ненависті, приниження гідності людини за ознакою статі, раси, національності, мови, походження, ставлення до релігії».

Цей переклад займає центральне місце в глобальному русі Харе Крішна. Учасники руху стверджують, що Російська православна церква хоче обмежити їхню діяльність.

Минулого року Росія заборонила напівавтобіографічну книгу Гітлера «Mein Kampf», що є одним із способів боротьби з ультраправою політикою, – пише The Guardian.

Нагадаємо, що пострадянська Росія визнає свободу віросповідання, а російське православне християнство, іслам, буддизм та іудаїзм вважаються основними релігіями країни.

За матеріалами The Guardian.