У Каїрі знищено понад 200 тисяч книг і рукописів: згорів Інститут Єгипту

Під час заворушень 17 грудня в Каїрі повністю згоріла будівля Інституту Єгипту, де зберігалося понад 200 тисяч книг і рукописів. Деякі новинарні агенції Єгипту повідомляли, що пожежникам вдалося врятувати частину будівлі, проте офіційні ЗМІ заявили, що будівля і колекція знищені повністю.
17 грудня єгипетські ЗМІ повідомили про те, що підпалена будівля Інституту Єгипту. Як можливу причину пожежі називали випадковий підпал: інститут знаходиться поруч з будівлею верхньої палати єгипетського парламенту, яке повстанці закидали коктейлем Молотова.

За іншою версією, на дах будівлі піднялися поліцейські розганяти натовп арматурою і камінням, а демонстранти у відповідь закидали їх пляшками із запальною сумішшю.

Єгиптолог Віктор Солкін першим розповів про події у своєму блозі, повідомив також, що працівники Інституту Єгипту і добровольці з числа рядових громадян під керівництвом декількох кураторів допомогли винести частину книг і рукописів.

Інститут Єгипту був створений понад 200 років тому за розпорядженням Наполеона. Спочатку інститут повинен був існувати подібно до європейських і включав математичне, природниче, економіко-політичне, історичне, філологічне відділення та відділення точних наук. Однак згодом Інститут Єгипту зібрав більшість наукових робіт про Єгипет, створених як під час Єгипетської кампанії Наполеона, так і в більш пізні періоди, і став одним з найбільших світових центрів єгиптології.

За матеріалами newsru.com