Українські поети перемогли в латвійському міжнародному слемі

Українські поети здобули перемогу на міжнародному літературному турнірі зі слему в Ризі. Організував турнір ризький ArtCenter “Totaldobze”. Суть конкурсу в тому, щоб відкрити ширше для громадськості слем-культуру. Арт-центр періодично з початку року проводить змагання, на яких визначається переможець. Останні будуть брати участь у фінальному конкурсі та отримають головний приз. Турнір за участю українських поетів – так званий півфінал, а кінцевий конкурс з усіма переможцями відбудеться ближче до Нового Року.

Україну на цьому турнірі представляли луганські поети Ярослав Мінкін та Олена Заславська з літературного угруповання “СТАН”. Читали російською та українськими мовами. Літературну першість на Dzejas Slams здобув Ярослав Мінкін. Він отримав власний відсоток від каси конкурсу.

У Ризі заведена традиція, згідно з якою переможець кожного відбіркового турніру отримує певну частину від зібраної каси. Зазвичай вхід на слем турнір коштує 2 лати (30 гривень).

“У Литві, як і в Україні культуру ніхто не підтримує, тому в організаторів немає спонсорського фонду для переможців. Крім того, слем у Литві почав розвиватись тільки з 2011 року, але в цьому напрямку вони встигли набагато більше, ніж ми”, – коментує Ярослав Мінкін для Gazeta.ua.

За словами поета, в Литві дещо інший формат слем-турніру. Там є професійне журі – переважно це відомі та шановані письменники й журі, яке обирається із залу. Після кожного виступу вони обговорюють майстерність учасників, вказують на хиби та недопрацювання.

“Українському слему дуже не вистачає латвійської вдумливості, розміреності та витонченості. Слем в Україні – це емоція, шквал, неконтрольована стихія. Утім, на початку 2000-х років саме він вивів сучасну поезію з університетських гуртків на велику сцену, породив інтерес серед молоді до нової української літератури”, – поділився враженнями Ярослав про конкурс у Ризі.

Організатори фінального слем-турніру обіцяють зробити пряме включення через Інтернет для учасників з України, яке відбудеться перед Новим Роком.

Gazeta.ua