У Гавані відбувається кінофестиваль, присвячений Маркесу: показують фільми за його творами

 

Програму фестивалю, що проходить з 1 по 11 грудня, представляють 6 фільмів за творами видатного колумбійського прозаїка Габріеля Гарсіа Маркеса.

Деякі зі стрічок представлені в основному конкурсі, інші – у рамках ретроспективних показів. Найстаріший фільм, що увійшов у програму, присвячену Габріелю Гарсіа Маркесу – знята в 1979 році екранізація оповідання «Вдова Монт’єль» режисера з Чилі Мігеля Літтін за участю Джеральдін Чаплін, Нельсона Віллагра і Кеті Хурадо. Також у програмі уперше оприлюднені у 1988 році «Листи парку» кубинського режисера Томаса Гут’єрреса Алеа, «Мер Едіп» 1996 року співвітчизника письменника колумбійця Алі Тріана, екранна версія знаменитої повісті «Полковнику ніхто не пише», знята в 1999 році мексиканським режисером Артуро Ріпштейном, і два фільми останнього десятиліття – «Недобра година» бразильця Руя Герри і «Кохання та інші демони» Ільди Ідальго з Коста-Ріки.

Цього року Міжнародний фестиваль латиноамериканського кіно в Гавані проходить у 33-й раз. У рамках фестивалю буде показано понад 40 фільмів з десяти країн, переважно з Мексики та Бразилії.

Znaki