Кожна третя дитина в Британії не має жодної власної книжки

 

Майже 4 мільйони дітей у Великобританії, тобто кожна третя дитина, не має власної книги – виявило опитування. Національний благодійний фонд грамотності, який проводив дослідження, зазначив, що частка «безкнижних» дітей зросла: у 2005 році не мала книги кожна десята дитина. Висновки необнадійливі, оскільки власна книга пов’язана з майбутнім успіхом дітей у житті. Діти, які багато читають часто можуть подолати різні негаразди, які трапляються в юному віці.
Джонатан Дуглас, директор Фонду, сказав, що було зазначено багато інших форм розваги, що конкурують з книгою за увагу дітей. Фонд опитав більш ніж 18000 дітей у віці від 11 до 16 років. Майже кожна п’ята дитина – 19% – сказала, що ніколи не отримувала книжку в подарунок, а 12% сказали, що вони ніколи не були в книжковому магазині, а 7 % – жодного разу не довелося бувати у бібліотеці.

Нинішнє дослідження фонду також показало, що дівчатка володіють книгами частіше, ніж хлопчики, а ті школярі, у кого є книги, краще вчаться. Крім того, вчені встановили залежність між кількістю книг вдома і рівнем читання підлітка – чим більше книжок, тим вище рівень.

Як відзначає The Daily Telegraph, дані дослідження засмутили багатьох британських письменників і журналістів. Зокрема, Джордж Монбіо назвав результати опитування трагічними, зазначивши, що діти і підлітки втрачають одне з найцікавіших занять.

Фонд провів дане опитування напередодні Різдва – перед святом організація також планує запустити благодійну акцію «Читання в подарунок» (Gift of Reading), у рамках якої можна пожертвувати певну суму на покупку книг для дітей.

За матеріалами The Guardian та  Lenta.ru