Дослідження: італійські діти найбільше читають «Червону шапочку» та «Пінокіо»

Італійці склали рейтинг улюблених дитячих книжок. Найпопулярнішими серед підростаючого покоління в Італії виявилися “Червона Шапочка” та “Піноккіо”. Про це повідомляють італійські ЗМІ.

Рейтинг був складений за даними опитування, проведеного компанією Doxa Advice. У ньому брало участь близько 500 осіб. Половина опитаних – батьки з дітьми від 9 до 14 років, інша половина – молодь у віці від 15 до 24 років. Молодих людей опитували з метою з’ясувати, які дитячі книжки вони любили 10 років тому.

Згідно з даними опитування, “Червону Шапочку” і “Піноккіо” прочитали 75% дітей. Водночас з’ясувалося, що і 10 років тому найбільш популярними були ці ж книги.

На третьому місці за популярністю тоді був “Маленький принц”. Зараз же діти замість цього твору надають перевагу “Алісі в Країні чудес”.

У списку найбільш популярних книг десятирічної давності також значилися “Гаррі Поттер”, “Аліса в Країні чудес”, “Мандри Гуллівера”, “Серце Де Амічиса”, “Таємничий сад Бернетт”, “Хроніки Нарнії” Льюїса і “Матильда” Роальда Даля.

За 10 років смаки дещо змінилися. На четвертому місці в списку найбільш популярних книг виявився “Гаррі Поттер”, на п’ятому – “Маленький принц”, на шостому – “Мандри Гуллівера”, на сьомому – “Хроніки Нарнії”. Восьме, дев’яте і десяте місця дісталися “Серцю” Де Амічіса, “Матильді” і “Таємничому саду”.

Генеральний директор Doxa Advice Массімо Сумберезі зазначив, що італійці консервативні у виборі книг для дітей – адже саме батьки визначають, які книги читати їхнім дітям, а роблять вони це на основі власного досвіду.

Укладачі рейтингу зазначили, що, незважаючи на розповсюдження комп’ютерних ігор і 3D-фільмів, діти в Італії продовжують читати книжки.

УНН