Габріель Гарсіа Маркес за 17 років виграв судову справу проти класичного вбивства

Мало хто сьогодні пам’ятає  вбивство 1951, що стало основою для роману «Хроніка оголошеної смерті» (Cronica de una muerte anunciada) Габріеля Гарсіа Маркеса, після виходу якого автор отримав  Нобелівську премію з літератури (1982). Написання цього роману на основі реальних фактів стало приводом для судового позову зі звинуваченням у тому, що автор незаконно привласнив життєпис іншої людини, – повідомляє The Guardian.

Позов подав Мігель Рейєс Паленсія, який стверджував, що Маркес зобразив головного героя роману на основі його життя.
На цьому тижні, у вівторок, усі звинувачення були, нарешті, спростовані: суд у колумбійському місті Барранкілья ухвалив, що Паленсія не має права на компенсацію. Справу проти Маркеса було розпочато в 1994 році, коли Паленсія заявив, що в 1982 році лауреат Нобелівської премії незаконно використав історію його життя як  основу для «Хроніки оголошеної смерті». Паленсія зажадав 50% від гонорару книги, у якості компенсації як співавтору.
У романі Сан-Роман одружується з Ангелою Вікаріо, красивою місцевою дівчиною, але відправляє її в сім’ю через те, що вона виявилася зовсім не незайманою. У цьому вона звинувачує Сантьяго Насара, якого згодом знаходять убитим близнюками Пабло і Педро Вікаріо. Історія написана в псевдо-журналістському стилі.

Суд також відхилив вимогу Паленсія, який хотів бути визнаний співавтором, зазначивши, що «сотні літературних, художніх і кінематографічних творів використовували в своїй основі факти з реального життя, які були змінені під перспективою творця…»

За матеріалами The Guardian