Льоса виступив на книжковому ярмарку в Мексиці на захист споживачів наркотиків

Знаменитий перуано-іспанський письменник, минулорічний нобелівський лауреат, поділився своїми міркуваннями з питання боротьби з наркотиками на 25-ому Міжнародному книжковому ярмарку в мексиканському місті Гвадалахару.

Як заявив автор «Міста та Псів», боротьба з обігом наркотиків у Південній Америці повинна вестися в першу чергу на рівні наркокартелів, а кримінальне переслідування за фактом вживання наркотиків має бути скасовано – репресивні заходи повинні поступитися місцем профілактиці, як у випадку з нікотином і алкоголем. Такий підхід, як вважає письменник, допоможе зекономити кошти, які можна пустити на боротьбу з організованими злочинними організаціями.
Варто зазначити, що в Мексиці від 2009 року дозволено законом зберігати наркотики в невеликих кількостях: 2 грами опію, 50 міліграмів героїну, 5 грам марихуани, 500 міліграм кокаїну, 40 міліграмів метамфетаміна або 0,015 міліграм ЛСД. Кримінально карається тільки зберігання тих же речовин у кількостях, що перевищують встановлені норми. Боротьба з наркокартелями також ведеться постійно у вигляді різних спецоперацій у різних країнах; за останній час Варгас Льоса встиг висловитися як на підтримку «рішучої» мексиканської політики щодо торговців наркотиками, так і розкритикувати її, оголосивши війну з наркомафією «проваленою».
Останній роман відомого своєю активною політичною позицією латиноамериканського прозаїка вийшов у минулому році та має назву «Сон кельта», присвячений долі корінних жителів Конго і Амазонії, що працюють на каучукових плантаціях.

Znaki