Вистава «Мишоловка» Агати Крісті святкуватиме 60-річний ювілей

Вистава «Мишоловка», поставлена за однойменною п’єсою Агати Крісті, в 2012 році відзначить свій 60-річний ювілей. Вперше публіка побачила цю постановку в 1952 році у Вест-Енді, із того часу спектакль показали більше 24 тисяч раз, і це стало абсолютним рекордом в історії театру.

Як повідомляє Reuters, Театр Св. Мартіна, де йде «Мишоловка», планує відзначити ювілей вистави гастролями по країні. Передбачається, що театр дасть спектаклі в 60 містах в усіх головних регіональних театрах. Гастролі триватимуть близько 60 тижнів, причому кожен актор буде виступати протягом 12 тижнів.

За словами директора театру Стівена Уелі-Коена (Stephen Waley-Cohen), п’єсу за 60 років у Лондоні подивилися приблизно стільки ж глядачів, скільки збирає один епізод популярного британського серіалу «Абатство Даунтон» – близько 10 мільйонів чоловік. Глава театру також розповів, що «Мишоловка», як інші успішні постановки Вест-Енду, відносно непогано пережила фінансову кризу.

Популярність вистави Уелі-Коен пояснив тим, що історія, розказана Агатою Крісті, приковує увагу глядачів і тримає їх у напрузі до розв’язки сюжету. Крім того, директор театру вважає, що п’єса надзвичайно актуальна в сучасному світі. Відомо, що сама Агата Крісті вважала «Мишоловку» не найліпшим текстом для театру, але при тому всьому ходила на виставу кілька разів на рік.

Детективну п’єсу «Мишоловка», у якій розслідується вбивство жінки Морін Лайон, уперше показали на сцені Королівського театру в Ноттінгемі. У кінці кожної вистави глядачів просять нікому не розкривати ім’я вбивці, щоб зберегти інтригу. Однак у серпні 2010 року в статті «Вікіпедії», присвяченій «Мишоловці», було написано ім’я вбивці, за що онлайн-енциклопедія була розкритикована нащадками письменниці.

Lenta.ru