Російське видавництво подало в суд на Яndex через «піратів»

Російське видавництво «Ексмо» звернулося до арбітражного суду Москви з позовом проти компанії «Яндекс», повідомляють «Ведомости» у номері від 24 листопада. «Ексмо» вимагає від «Яндекса» видалити з результатів пошуку посилання на нелегально розміщені книги.

В «Ексмо» пояснили, що йдеться про сайт видавництва «Алгоритм-книга», на якому були виявлені нелегальні копії книг Дар’ї Донцової, Тетяни Устинової, Ніка Перумова та інших авторів. Згодом «Алгоритм-книга» погодилося прибрати книги зі свого сайту, однак користувачі все ще можуть знайти їх через пошук «Яндекса», – сказали у видавництві.

Зазначається, що спочатку «Ексмо» подало скаргу «Яндексу», зажадавши видалити посилання на ресурси. Пошуковик відмовився цензурувати пошукову видачу, запропонувавши видавництву звертатися до адміністрації ресурсів, які розміщують піратський контент. У разі, якщо інформація буде видалена з цих сайтів, «Яндекс» перестане знаходити її.

Тепер видавництво звернулося з позовом до суду, вимагаючи від «Яндекса» компенсацію в розмірі 50 тисяч рублів.

На відміну від «Яндекса», який відмовляється цензурувати видачу та видаляти посилання без судового рішення, компанія Google за запитом правовласників може приховати з пошукової видачі піратські ресурси. Так, у квітні 2011 року за запитом «Ексмо» з російської версії пошуковика було видалено посилання на 106 сайтів (446 сторінок) з піратськими копіями книг, права на які належать видавництву.

Lenta.ru