Професор-дебютант: перший роман у 87 років

87-річний професор з Массачусетса опублікував свій перший роман. Роботу над книгою Йозеф Зайчик вів протягом майже всього свого життя – з 1950-х років.

Сім’я Зайчика емігрувала з Мінська до Бостона в 1927 році, коли майбутній письменник і університетський професор був ще дитиною. З тих пір Йозеф Зайчик встиг стати викладачем курсу «Біблія як літературний твір» в університеті Массачусетса, який він веде протягом вже майже півстоліття, автором ряду оповідань і п’єси Be Our Joys, що отримала в 2004 році премію Stanley Drama Award.

Однак, magnum opus всього життя письменника – роман під назвою The Fitting («Примірка») – вийшов у світ тільки в листопаді цього року, він же став і дебютним романом у кар’єрі 87-річного Зайчика. В основі сюжету книги – історія російського емігранта-кравця з єврейськими коренями по імені Алекс Шапіро, який розслідує вбивство студента. Образу Шапіро Зайчик надав чимало рис свого батька-равина: зокрема, головний герой The Fitting дуже любить цитувати Старий Заповіт, причому, як стверджує письменник, «не тому, що він єврей, а тому, що він бачить, наскільки точно Біблія проливає світло на людське буття, наші сильні і слабкі сторони, чесноти і пороки, досягнення і провали, надії і розчарування».

Протягом десятиліть роботи над The ​​Fitting задум письменника багаторазово змінювався: спочатку це повинна була бути коротка розповідь, трохи пізніше Зайчик намагався переписати його у вигляді п’єси, завдяки чому, майже після року, який письменник, відійшовши від інших справ, витратив на остаточну реакцію, вийшла книга, в якій Зайчик «сказав все, що хотів сказати». Книгу випустило академічне видавництво  Florida Academic Press.

Znaki